1. Jak się przygotować do zajęć?

Na zajęcia pole dance weź ze sobą przede wszystkim krótkie spodenki i t-shirt lub top sportowy. Na aerial hoop warto mieć długie leginsy. Ćwiczymy na boso lub w skarpetkach! Pamiętajmy o nieużywaniu balsamu do ciała w dniu zajęć i kremu do rąk, bo zmniejsza to przyczepność.

  1. Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia dla dorosłych trwają 60 minut, a dla dzieci 55 minut. Rozpoczynają się 15 minutową rozgrzewką i kończą krótkim wyciszeniem i rozciąganiem.

  1. Jak duże są grupy?

Grupy pole dance są maksymalnie 8 osobowe. Każdy ma swoją rurkę. Aerial Hoop max. 6 osób. Limit osób na pozostałe zajęcia to 10.

  1. Mam za słabe ręce! Pole Dance nie jest dla mnie?

Wręcz przeciwnie. Przychodzimy na zajęcia po to, aby wzmocnić ręce. A także brzuch. I nogi.
I pośladki, plecy, ramiona. „I don’t pole dance because I’m strong. I’m strong because I pole dance”. 😉

  1. Czy mogę ćwiczyć Pole Dance/Aerial Hoop jeśli mam ponad 40 lat?

Oczywiście! Wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Pole Dance trenują dzieci i kobiety w każdym wieku.

  1. Co zrobić, jeśli nie mogę przyjść na zajęcia, a już zapłaciłam?

Zawsze możesz odrobić zajęcia w innym terminie wyznaczonym przez instruktorkę, w ramach okresu trwania karnetu. Pamiętaj jednak, aby odwołać swoje zajęcia w aplikacji fitssey 24h wcześniej.

  1. Jak zapisać się na zajęcia?

Zapisów dokonujemy przez naszą stronę, klikając przycisk „zapisz się”. Zostaniesz przekierowana do rejestracji w systemie fitssey. Jest to aplikacja, której używamy, aby usprawnić system zapisów 🙂 Należy wypełnić tam krótki formularz dotyczący Twoich danych osobowych, a także wybrać odpowiedni karnet i grupę. W przypadku trudności prosimy o kontakt przez wiadomość na fb.

  1. Z jakich rurek korzystamy na zajęciach?

Nasze studio wyposażone jest w rurki polskiej firmy Sun Pole. Posiadamy 4 rurki chromowane i 4 malowane proszkowo o średnicach 42mm oraz 45 mm. Wysokość każdej z nich to 3,45 m.

  1. Jakich kół używamy na zajęciach?

Nasza sala wyposażona jest w 6 kół marki Flying Rose. Koła oklejone są "tejpem", a ich średnice to 90, 95 i 100 cm.

  1. Jakie są ryzyka związane z uprawianiem Pole Dance? Co jeśli coś mi się stanie podczas zajęć?

Na każdych zajęciach obecny jest instruktor, który będzie zawsze do Twojej dyspozycji. Pomaga on w wykonywaniu figur, asekuracji, a także przy stretchingu. Instruktorzy w naszej szkole odbyli kurs pierwszej pomocy. Dodatkowo szkoła posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Zalecamy jednak każdej uczestniczce posiadać indywidualne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), gdyż szkoła nie ponosi za to odpowiedzialności (np. w przypadku skręcenia kostki).

      11. Czy są jakieś przeciwwskazania do uprawiania pole dance?

Niestety tak. Nie zaleca się uprawiać tego sportu kobietom w ciąży, jak i w okresie połogu. Także osoby mające problemy z kręgosłupem nie powinny się tego podejmować. Jeśli przyjmujesz lekarstwa, które wpływają na zdolności fizyczne lub psychiczne powinnaś skontaktować się z lekarzem przed przystąpieniem do zajęć i poinformować o tym instruktorkę.