Jak rozpocząć treningi pole dance?

Jeśli chcesz rozpocząć zajęcia pole dance, ważne jest, aby dobrze się do nich przygotować. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do zajęć:

 1. Wybierz odpowiedni strój – podczas zajęć pole dance, Twoje ciało będzie wykonywać dużo ruchów, więc ważne jest, aby wybrać odpowiedni strój, który będzie zapewniał odpowiednią swobodę ruchów. Wiele szkół tańca wymaga, aby uczestnicy nosili krótkie spodenki i topy, ale konieczne jest, aby Twój strój był wygodny i dopasowany do Twojego ciała. Tak jak nie zgodzę się, że top jest niezbędny, to krótkie, sportowe szorty już tak- Dzięki kontakcie rurki ze skórą jesteśmy w stanie się na niej utrzymać. Leginsy czy dresy nam to niestety uniemożliwiają. Jeśli chodzi o obuwie, nie jest potrzebne. Warto natomiast mieć ze sobą skarpetki, szczególnie na czas rozgrzewki i w tych chłodniejszych miesiącach, co by nam stópki nie zmarzły 😉
 2. Przygotuj swoje ciało – pole dance wymaga dużej siły, elastyczności i wytrzymałości, przydatne więc będzie przygotowanie swojego ciała przed zajęciami. Możesz rozpocząć od regularnych ćwiczeń siłowych, rozciągania i treningu cardio, aby poprawić swoją kondycję fizyczną i przygotować swoje ciało na intensywny trening. Jednak nie jest to niezbędne. Jeśli nie ćwiczysz absolutnie nic, a dopiero teraz, gdy natrafiłaś na pole dance, poczułaś, że chcesz to zrobić też jest ok! Każde zajęcia poprzedzone są rozgrzewką i wzmacnianiem ciała, a poziom trudności dostosowany jest do umiejętności każdej uczestniczki.
 3. Pamiętaj o bezpieczeństwie – podczas zajęć pole dance, Twoje ciało będzie wykonywać wiele akrobacji, które wymagają dużej precyzji i kontroli ruchu. Ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie i wykonywać ćwiczenia zgodnie z instrukcjami trenera, a także przy jego asekuracji – szczególnie figury, które robisz po raz pierwszy. Upewnij się również, że drążek jest stabilny i dobrze zamocowany przed rozpoczęciem zajęć. 
 4. Dbaj o rurkę – dzięki temu przedłużysz jej trwałość oraz zapewnisz sobie bezpieczeństwo podczas treningu. Jak możesz tego dokonać?

  * Czyść regularnie – przed każdym treningiem należy dokładnie wyczyścić rurę z kurzu, brudu i magnezji. Można to zrobić za pomocą wilgotnej ściereczki lub specjalnego środka czyszczącego do rur. Warto pamiętać, że brud i kurz może wpłynąć na przyczepność, co zwiększa ryzyko urazu podczas treningu. Środki czyszczące są dostępne w sklepach ze sprzętem do pole dance oraz w sklepach internetowych, a ich cena zwykle nie jest wysoka. Warto zainwestować w dobry środek czyszczący do rur, aby zapewnić odpowiednie utrzymanie higieny rury i przedłużyć jej trwałość.

  *Unikaj produktów chemicznych – rury do pole dance są wykonane z różnych materiałów, w tym ze stali nierdzewnej, mosiądzu i chromu. Niektóre produkty chemiczne, takie jak amoniak, mogą uszkodzić powierzchnię rury, co może wpłynąć na jej przyczepność. Zamiast tego, używaj specjalnych środków czyszczących do rur, głównie alkoholu 

  *Ograniczaj ilość kosmetyków – w trakcie treningu pole dance, unikaj stosowania zbyt dużej ilości kosmetyków na skórze, takich jak kremy, balsamy i olejki. Nadmiar kosmetyków może osłabić przyczepność rury, co zwiększa ryzyko poślizgnięcia się i urazu.
 1. Przygotuj się na wyzwanie – pole dance wymaga dużej ilości pracy i treningu, więc ważne jest, aby przygotować się na wyzwanie. Bądź cierpliwy i nie spodziewaj się natychmiastowych wyników. Początki zazwyczaj przychodzą dość łatwo, a zniechęcenie pojawia się później. Ważne jest, aby systematycznie pracować nad swoimi umiejętnościami i stopniowo rozwijać swoje możliwości. Pamiętaj, nie skacz od razu do głębokiej wody.
 2. Bądź otwarty na naukę – pole dance to forma sztuki i fitness, która wymaga dużo nauki i praktyki. Bądź otwarty na naukę i nie bój się popełniać błędów. Ważne jest, aby cieszyć się procesem nauki i doceniać swoje postępy. Bardzo ważne jest też nie porównywanie się do innych kursantek, a skupianie się na własnym progresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *